תהליך הפקת ספרי מחזור

ספר מחזור הוא אחד הפרוייקטים החשובים, המיוחדים והקריאטיביים ביותר אשר כוללים שילוב של אספקטים שונים ביניהם כתיבה יצירתית, עריכה של תוכן ועיצוב, הפקת דפוס, גרפיקה ועוד. 

אנשים משקיעים בהכנת ספרי מחזור אנרגיות רבות , זמן ומשאבים על מנת לייצר ספר זכרונות מעוצב ומרשים שיתעד לשנים ארוכות פרק זמן בו היו שותפים קבוצה של אנשים למשימה מסויימת. הפקת ספר מחזור היא תהליך ארוך ולא פשוט אשר תובע מן העוסקים בו תשומת לב רבה וגוזל זמן יקר.

עד לא מזמן הפקת ספרי מחזור הייתה בגדר סיוט ארוך ומתמשך עבור מורות, רכזות שכבה ומנהלי בתי ספר אשר נאלצו להתמודד עם נציגי ועדות ספרי המחזור של כל כיתה והקושי היה נעוץ באיסוף כל התמונות והמידע על כולם מבלי לעשות שום טעות. התיאום מול צלם, גרפיקאי ובית דפוס אף הוא הציב אתגרים ומכשולים וייקר את התהליך.

חשיבותו בחיינו

ספר המחזור אמנם מתקשר לנו לתקופת בית הספר היסודי, בו יש ריכוז של כל התמונות של כל הילדים, המורים, ותיאורים של כל אחד מהאנשים, אך, זהו למעשה ספר זיכרונות אשר מתעד תקופה, עידן וחברותא מסויימת במגוון רחב של סיטואציות שונות הכוללות גם תקופות מתקדמות יותר בחיי האדם, כך למשל במסגרת העבודה, באונברסיטה וכן הלאה.
הספר נשאר לאורך זמן ומהווה מקור נוסטלגיה מחמם לב, לכן חשוב מאוד, בעת הכנתו, להקדיש את מיטב האמצעים והמאמצים על מנת לייצר ספר מיוחד אשר יוכל ללוות אתכם זמן רב.

הפקת ספר מחזור

בעזרת האתר תוכלו להפיק ספר מחזור שלא היה כמותו, במהירות ובמינימום של השקעה, כך שתוכלו לנצור את כל הזכרונות והחברים, כאשר היתרון הבולט שלו, שהוא שיכול להיות זה גם דיגיטלי אשר יופץ כקובץ דיגיטלי שלא יכול להישחק או לההרס עם השנים.הפקה של ספר מחזור היא פרוצדורה מורכבת, כאשר יש צורך לבצע סנכרון בין אספקטים שונים ולנהל אותם כראוי על מנת להפיק את הספר בצורה הטובה ביותר.
איתנו תוכלו להיות בטוחים שתפיקו ספר מושקע ומיוחד, ממנו יכולו להינות כל האנשים הנוגעים לדבר שנים ארוכות.
ספר מחזור יכול להיות בעיצובים שונים ובנושאים שונים, כך שתוכלו לבחור בין המגוון הרב של דוגמאות העיצוב שלנו את קו העיצוב הרצוי עליכם וכל שנותר הוא להתחיל לבחור את התמונות המיוחדות ביותר עבורו.

ספרי מחזור דיגיטליים

הפקת ספרי מחזור הייתה מאז ומתמיד תהליך ארוך, יקר ומסובך עבור תלמידים, מורים ומנהלי בתי ספר כאחד. הודות לפיתוח חדש ומתקדם שלנו כל זה הוא נחלת העבר.
על הפיתוח במאמר הבא.
העולם הולך והופך לזירה טכנולוגית גלובלית שבה הכל הופך דיגיטלי. זוהי הסיבה בגינה ספרי מחזור דיגיטליים היו רק עניין של זמן וכיום הם מציאות בזכות הממשק החדש שלנו.
בעזרת ממשק זה אין יותר צורך לרוץ אחר הכיתות בניסיון לרכז מידע ברמה בית ספרית.
תחת זאת הממשק נגיש באינטרנט לכל תלמיד בית ספר מכל מחשב – אפילו מהמחשב הביתי.

באופן זה ניתן להזין תוכן טקסטואלי או תמונות בקלות ובנוחות וכך למעשה נחסכים הן כסף והן זמן יקרים.
נוסף על כך ניתן להתחיל את העבודה מוקדם ולחלק אותה לאורך כל השנה כאשר כל כיתה ממנה נציגים אשר מקבלים הרשאות לעיסוק בתוכן של כיתתם בלבד.
ריכוז המידע נעשה באופן ממוחשב כך שניתן לעקוב בזמן אמת אחר ההתקדמות של כל כיתה וכיתה.